Ako zbaviť džínsy zápachu bez prania

Móda, Tipy a rady

Teraz nemáme na mysli, nechať ich na balkóne prevesené na šnúre. To môže pomôcť, no len čiastočne. Tento spôsob nezničí prichytené baktérie, ktoré spôsobujú ich zapáchanie. Ak patríte k tým, čo chodia v džínsoch, tento trik musíte rozhodne poznať.

Ako zbaviť džínsy zápachu bez prania
Ako zbaviť džínsy zápachu bez prania

Je to jednoduchšie ako by sa mohlo zdať. Stačí ich na noc vložiť do mrazničky. To ich zbavy baktérii, ktoré často spôsobujú zapáchanie. Taktiež to ma aj zdravotné hľadisko, ktoré je vítané.

Pri zmarazení v mrazničke ich zbavíte baktérii, ktoré by inak nemuseli byť pre vás bezpečné. Jedná sa samozrejme o krátkodobé riešenie, to je však pri všetkom, aj pri vypraní v práčke. Na rozdiel však od prania v práčke sa takto džínsy neopotrebujú a vydržia vám dlhšie, ich životnosť tak bude vyššia.

Samozrejme zamrazenie v mrazničke nepomôže voči škvrnám a špine, na tie treba ísť inak. Aj keď napríklad takú žuvačku ľahko odstránite práve tak, keď džínsy zamrazíte v mrazničke, následne pôjde žuvačka z nich dole o poznanie ľahšie. Taktiež po nej neostanú stopy na vašich nohaviciach.