Rýchle občerstvenie? Nezdravé a kalorické

Zdravie

Priemerný Američan môže ľahko so stravy denne prijať až 6 gramov sodíka denne. To je viac ako dvojnásobok odporúčaného príjmu sodíka za deň. Ani u nás nie sú tieto hodnoty najnižšie. Pritom sa často jedná o príjem zo stravy práve z rýchleho občerstvenia. Toto jedlo je kalorické a pre naše telo viac ako nezdravé.

Rýchle občerstvenie? Nezdravé a kalorické
Rýchle občerstvenie? Nezdravé a kalorické

Väčšina tohto príjmu sodíka pochádza zo stravy z rýchleho občerstvenia, spracovaného mäsa, konzervovaných a iných upravených potravín a reštauračného jedla. Pre telo je dôležité dodať rovnaké množstvo draslíka, ako je príjem tohto sodíka. Práve v tom môže byť problém.

Draslík obsahujú potraviny ako sú hrozienka, banány, paradajky a špenát. Konzumujete ich v dostatočnom množstve? Muži, ktorí konzumujú toľko draslíka ako je aj množstvo príjmu sodíka, majú nižšie riziko srdcových chorôb.

Začnite tým, že znížite svoj príjem, čo sa týka konzumácie spracovaných potravín a rýchleho občerstvenia. Spravte si plán, že si v priebehu týždňa vždy pripravíte aspon jedno čerstvé jedlo, ktoré bude zahŕňať zeleninu. Nie je to ideálna hodnota, ale nejak začať treba.