Naučte sa spomaliť – ako správne oddychovať ?

Tipy a rady, Voľný čas, Zdravie

Nie je ničím výnimočným, ak človek pracuje počas dňa viac ako 8 hodín. Hlavne ak vaša pracovná pozícia vyžaduje množstvo zodpovednosti a vedenie zamestnancov. Rovnako to majú aj podnikatelia, ktorí sa starajú o vlastný biznis. Ako sa naučiť spomaliť, prestať neustále myslieť na pracovné povinnosti a relaxovať?

Naučte sa spomaliť – ako správne oddychovať ? (Foto: unsplash.com)

Začnite už ráno

Nie je nič horšie ako začať deň hekticky. Ak máte ráno len 10 minút na prichystanie, je jasné, že toho veľa nestihnete. O koľko by sa toto ranné šialenstvo mohlo zmeniť, ak by ste vstali o hodinu skôr? Diametrálne. Skúste si nastaviť pár zvykov, ktoré budete každé ráno opakovať. Jedenie raňajok s voňavou kávou, prezeranie si pár vašich obľúbených spravodajstiev, pár minútové cvičenie alebo ranný rozhovor s rodinou. Už len to vám odľahčí myšlienky, rozbehnete sa postupne a začnete deň s úsmevom.

Vyhraďte si voľné hodiny a dni

Ak ste niekde zamestnaní a máte presne vyhradený pracovný čas, tak asi nemáte problém s voľným časom. Rozdiel je hlavne u ľudí s vlastnou firmou, prípadne vedúcimi manažérmi. Tí majú tak veľa povinností, až im nezostáva čas navyše. Je dobré, keď si začnete svoje úlohy plánovať. Do týchto plánov si presne ohraničte hodiny, prípadne aj dni, kedy nebudete myslieť na prácu a necháte si čas pre seba alebo pre svoju rodinu. Môžu to byť dve hodiny poobede počas pracovných dní a jeden celý deň počas víkendu.

Koníčky, záujmy a šport

Ak nemáte žiadne špecifické koníčky a záujmy, tak sa snažíte voľný čas vyplniť prácou. Aby ste si od nej trochu oddýchli, tak si treba nájsť niečo, čo vás bude baviť. Skupinové športy, posilňovanie, maľovanie, beh, plávanie či fotenie. Možností je naozaj nespočetne, záleží na tom, čo vás bude baviť.