Spánok bez oblečenia – prečo je zdravé spať nahý?

Móda, Sex a vzťahy, Tipy a rady, Voľný čas, Zdravie

Viete si predstaviť, že by ste spali úplne nahý? No, za skúšku to stojí, hlavne kvôli tomu, koľko rôznych benefitov to prináša. Samozrejme, niekomu to je nepríjemné a minimálne spodnú bielizeň musí mať vždy na sebe. No v lete to môže byť oveľa príjemnejšie. Aké sú výhody toho, keď spíte nahý? Prečítajte si tento článok.

Spánok bez oblečenia – prečo je zdravé spať nahý? (Foto: unsplash.com)

Kvalitnejší spánok

Počas spánku prirodzene dochádza k poklesu telesnej teploty. Keď sa na spanie naobliekame a ešte sa prikryjeme hrubou perinou, tak telo zbytočne prehrievate. Nevie, kedy prirodzene zaspať a kedy je čas na zobudenie. Bez pyžama a s ľahkou prikrývkou telo upadá do hlbšieho a tým pádom aj kvalitnejšieho spánku, vďaka ktorému sa potom cítite odpočinutejšie. 

Dobrá nálada a lepší vzťah

Ak si ľahnete aj s partnerkou do postele nahí, tak to bude medzi vami budovať väčšiu dôveru. Tým, že sa budete dotýkať nahou kožou, tak to do vášho mozgu uvoľňuje oxitocín, ktorý sa tiež nazýva aj ako hormón lásky. Zlepšuje vaše emocionálne väzby, spája sa tiež s pocitmi rozkoše a slasti, čo nemusíte zažívať len počas sexu. Vďaka dotykom ste si teda oveľa bližší a rána budú plné pozitívnej nálady.

Prevencia voči ochoreniam

Telo sa potí stále, keďže týmto procesom vylučuje z tela škodlivé látky. Ak nebudete kožu na noc dusiť umelými vláknami, z ktorých je množstvo oblečenia vyrobeného, tak sa vám poďakuje lepšou regeneráciou. Koža sa pod takýmto oblečením prehrieva, môže to spôsobiť aj podráždenie či svrbenie. Zároveň vás nebude v noci nič ťahať ani škrtiť.  Vetranie prospieva aj oblastiam tela, akými sú podpazušie či genitálie, u mužov aj žien.