Ako si vybrať správnu pánsku vôňu? Návod na najlepší parfum pre mužov

Móda, Tipy a rady, Voľný čas

Doplnkom každého muža by mali byť okrem šperkov aj tá správna vôňa. To je niečo, čo si bude na vás okolie všímať a vždy si túto vôňu s vami spojí. Preto je dôležité, aby ste si parfum vybrali podľa vašej osobnosti. Jednoducho k vám musí sedieť. Ak neviete, ako na to, tak máme pre vás jednoduchý návod na výber parfumu.

Ako si vybrať tú správny parfum? Návod pre mužov (Foto: unsplash.com)

Rozdelenie parfumov

Parfum je ako topánky – ak vám nebude správne sedieť, tak sa jednoducho nebudete cítiť pohodlne a sebavedome. Parfumy sa rozdeľujú podľa typu vône. Môžu byť kvetinové, ktoré sú ľahké, o niečo silnejšie sú drevité vône, orientálne, svieže citrusové a ovocné. Svieže a ľahké vône sa hodia do teplejších mesiacov, počas dňa a v prípade, ak preferujete športové obliekanie.

Naopak, ťažie a výraznejšie vône sa odporúčajú pre elegantnejších mužov, cez zimné mesiace a na večerné príležitosti. Každý parfum, ktorý vás zaujme, odporúčame vyskúšať priamo v predajni. Aj keď sa cez internet môže zdať, že si viete vybrať podľa zloženia, tak vám vo výsledku vôňa nemusí sedieť. Nechajte si pokojne poradiť aj od personálu, ktorý už má skúsenosti. 

Ak nakupujete online, využite aj obľúbený zľavový kód Notino z rovnomenných stránkach zlavovy-kod.sk, vďaka čomu ihneď ušetríte pri nákupe online. Nielen na prvom nákupe, ale na každom. Rovnako môžete nájsť aj ďalšie zľavy nielen pre Notino, ale aj ďalšie obľúbené online parfumérie.

Výber vône podľa osobnosti

Každý má svoju jedinečnú povahu a štýl, v ktorom sa cíti najlepšie. Tak, ako si vyberáte oblečenie, by ste si mali vyberať aj vôňu. Pre mužov, ktorí si na obliekaní moc nepotrpia a sú skôr minimalisti sa hodia jednoduché, ľahké vône, ktoré nemajú v sebe veľa zložiek. Obľúbenými možnosťami sú vône s medom alebo kosatcom.

Umelcom alebo intelektuálom sa hodia bohémske typy parfumov. Základnou zložkou by malo byť cédrové drevo alebo korenie. Dobrodružné typy mužov nemajú čas na premýšľanie, preto potrebujú jednoznačnú voľbu vône. S prírodou vám bude ladiť čerstvá tráva či mangové drevo. Pre biznismanov k obleku najviac sedia výrazné, elegantné vône. Korenie, vanilka alebo koža.

Ak stále neviete ktorú vybrať, nezúfajte! Portál Nákupná poradňa hľadal a vybral najlepšie pánske vône a podľa náš skutočne našiel to najlepšie, nájdete tu jemné, výrazné, ale aj skutočné skvosty medzi vôňami.