Tipy, ako si uľahčiť chudnutie a udržať sa vo forme

Zdravie

Väčšina z nás by chcela byť vo forme a mať postavu podľa svojich predstáv. S pribúdajúcim vekom, prácou či rodinou býva dosiahnutie tejto ideálnej predstavy stále zložitejšie. Čo keby sme vám však povedali, že existujú spôsoby, ktoré vaše chudnutie podporia a uľahčia cestu k vysnenej postave? Pretože existujú.

Tipy, ako si uľahčiť chudnutie a udržať sa vo forme
(zdroj: unsplash.com)

Sú to práve výživové doplnky vďaka ktorým môže byť (nielen) chudnutie o čosi jednoduchším. Uľahčiť si život a udržať sa vo forme jednoduchším, príjemnejším spôsobom je vždy dobrý nápad. Podľa toho aký konkrétny problém riešite, budete potrebovať špecifický výživový doplnok. Rozdelili sme to pre vás do niekoľkých oblastí. Pozrite sa na to s nami:

Pre udržanie svalovej hmoty počas redukčnej diéty:

Prichádzate s váhou automaticky aj o ťažko vybudované svaly? Riešením by mohol byť proteín, ktorý vášmu telu dodá kvalitné bielkoviny a podporí rast svalovej hmoty aj počas chudnutia.

Keď je výzvou udržať si váhu:

Máte opačný problém a priberanie alebo udržanie každého kilogramu je pre vás výzvou? Potom by mohol byť odpoveďou, ktorú hľadáte, kvalitný gainer. S kvalitným gainerom môžete svojmu telu poskytnúť dostatok kalórií aj na cestách a udržať si kilá, na ktorých vybudovaní ste tak tvrdo pracovali.

Pre zjednodušenie chudnutia

Chcete si uľahčiť chudnutie, udržať si svaly a zlepšiť svoju postavu? BCAA, teda aminokyseliny s rozvetveným reťazcom, by mohli byť pre vás to pravé a mohli by vám pomôcť udržať vaše ťažko vybudované svaly aj počas diéty.

Spomínané výživové doplnky pod lupou

Proteín

Proteínové koktaily sú pravdepodobne najzákladnejším doplnkom výživy. Pomáhajú vám udržiavať vysokú hladinu bielkovín, dajú sa namiešať pravdepodobne kdekoľvek a môžete ich použiť takmer kedykoľvek. Hydrolyzované proteíny sú ideálne pred alebo po tréningu. Proteíny s nižším obsahom bielkovín a vyšším obsahom sacharidov zase možno použiť ako desiatu či olovrant. Svojich fanúšikov si nájdu aj špeciálne nočné proteíny na báze micelárneho kazeínu s naozaj pomalou vstrebateľnosťou.

Gainer

Gainer je výživový doplnok, ktorý obsahuje prevažne stredne rýchle sacharidy a len menšie množstvo bielkovín. Používa sa väčšinou ako desiata medzi jedlami a tiež na zvýšenie kalorického príjmu po veľkom tréningu. Kvalitné gainery zvyšujú hladinu inzulínu len pomaly, a tak podporujú skôr nárast svalovej hmoty ako tuku.

BCAA

BCAA je skratka, pod ktorou sa skrýva názov aminokyseliny s rozvetveným reťazcom. Sú to aminokyseliny s rozvetveným reťazcom alebo rozvetvené aminokyseliny pozostávajúce z troch najdôležitejších esenciálnych aminokyselín (tie, ktoré si telo nedokáže vytvoriť samo), a to valínu, leucínu a izoleucínu. Pomáhajú udržiavať svaly aj v priebehu diéty, zlepšujú funkciu mozgu, pomáhajú budovať a regenerovať svaly a znižujú svalovú únavu, čím zvyšujú našu výkonnosť a koncentráciu

Komerčný článok