Pozor na priberanie! Držte si zdravú váhu

Voľný čas, Zdravie

Mať nadváhou alebo obezitu môže zvýšiť riziko vzniku cukrovky, vysokého krvného tlaku, môže viesť k ochoreniam srdca a dokonca až k mŕtvici. Zistite si svoj index telesnej hmotnosti alebo BMI, aby ste zistili, či ste v nebezpečenstve.

Vyvarujte sa obezite a nadváhe. Držte si svoju váhu v hladine, ktoré je zdravá. Jedzte len zdravé potraviny, ovládajte sa pri veľkosti porcií, ktoré konzumujete. Buďte aktívny, športujte, pravidelne cvičte a udržjte si svoju váhu pod kontrolou. To je úplny základ, čo musíte dodržať a to nielen krátkodobo, ale predovšetkým z dlhodobého horizontu.

Ak chcete zaručene a zdravo schudnúť, vynechajte cukor. A to nie len sladkosti. Cukor, respektíve sacharidy, ktoré nepotrebujete, a len zbytočne narušajú vašu hormonálnu rovnováhu a inzulín patria: pečivo, cestoviny, ryža, sladené mliečne výrobky a iné.

Predíďte zdravotným problémom, ktoré vás skôr alebo neskôr môžu dostihnúť. Držte si zdravú váhu, vyvarujte sa obezite a nadváhe. Tie zvyšuju riziko viacerých závažných ochorení. Zistite si svoj index telesnej hmotnosti alebo BMI, aby ste sa dozvedeli, či ste v norme so svojou váhou.