Koniec výhovorkám! 3 športy, s ktorými môžete začať ešte dnes

Tipy a rady, Voľný čas

Leto je ideálne na vykonávanie rôzneho športu. Príjemné teplo, relatívne ustálené počasie, príval denného svetla do neskorých nočných hodín. Navyše, slnečné svetlo produkuje vitamín D, ktorý pomôže zvládnuť naše opálenie alebo aj vďaka nemu dokážeme byť povznesení dlhšiu dobu ako obvykle. Všetky športy, ktoré môžeme vykonávať, sa dajú jednoducho uskutočňovať vonku. V základe formujú figúru, podporujú rast svalov a budujú fyzickú kondíciu či pevné zdravie.

Koniec výhovorkám! 3 športy, s ktorými môžete začať ešte dnes
Koniec výhovorkám! 3 športy, s ktorými môžete začať ešte dnes (Foto: unsplash.com)

Behanie

Vymeňte bežecký pás vo fitness centre za parky, ihriská, ulice a rôzne nerovné povrchy. Vybehnite do vrchov a načerpajte nové sily v lese.

Cvičenie s vlastnou váhou

Pri tomto cvičení za špecializované tréningové pomôcky nemusíte platiť, jednoducho ich nepotrebujete. V okolí máme množstvo vynovených parkov s hrazdami, preliezkami alebo lavičkami. Byť vonku a cvičiť nebolo nikdy tak jednoduché.

Plávanie

Zaplávať si v rieke, jazere alebo vodnej nádrži počas leta neochromí náš organizmus ako v zime, hoci nie sme ľadové medvede. V tomto prípade, treba dávať pozor na odporúčania hygienikov a vyhľadávať menej znečistené plochy s udržiavanou čistotou vody.

Majte na pamäti, že získať vitamín D hrá vo váš prospech. Preto sa nevyhýbajte rozumnému pobytu na Slnku. Precvičte si svoju kondíciu a vitalitu prostredníctvom plávania, behania alebo posilňovania vonku. K týmto športom nepotrebujete drahé vybavenie a tak môžete začať aj hneď dnes. Tak už prestaňte s výhovorkami a začnite robiť niečo pre seba a svoje zdravie.