Nesmrteľné pánske koženkové bundy: Máte ju v šatníku aj vy?

Móda

Koža ako aj jej imitácie sú jednoducho nesmrteľné. A práve vďaka tomu sú dámske i pánske koženkové bundy trendy takmer v každom období. Pravidelne sa objavujú na prvých priečkach módnych trendov nielen u svetových návrhárov, ale aj v bežných reťazcoch, ktoré koženku ponúkajú v rôznych úpravách.

Nesmrteľné pánske koženkové bundy: Máte ju v šatníku aj vy?
Nesmrteľné pánske koženkové bundy: Máte ju v šatníku aj vy? (Foto: bigstockphoto.com)

Pánske koženkové bundy sú ideálnym vrchným odevom pre jesenné i jarné obdobie, preto by nemali chýbať v žiadnom mužskom šatníku. Je to totiž jeden z mála kúskov oblečenia, ktoré odolalo asi všetkým módnym trendom. Už desiatky rokov je súčasťou pánskych šatníkov a na zmenu to stále nevyzerá. Aby však vyzerala stále štýlovo, musíte ju vedieť nosiť.

Koženkové bundy alebo kožené?

Pánske koženkové bundy sú vhodným riešením, ak nemáte financií nazvyš, keďže pravá koža je výrazne drahšia. Určite siahajte radšej po menej lesklej, matnej koženkovej bunde. Tie od pravej kože na pohľad ani nerozoznáte a vyzerajú ozaj skvelo. Pánske koženkové bundy ocenia aj tí, ktorí kožu nemusia a rozhodne ju odmietajú nosiť. Vďaka koženke tak vyzerajú štýlovo a zároveň nejdú proti svojim zásadám.

Najlepšie čierna alebo hnedá

Kým dámy si môžu vo farbách vyberať, pánska móda je v tomto prípade trochu viac konzervatívna. Vo väčšine prípadov sú pánske koženkové bundy takmer všetky buď hnedé alebo čierne. V týchto farbách vyzerajú skutočne najlepšie, preto len veľmi výnimočne sa môžete stretnúť s bielou, červenou alebo modrou.

Ako ich nosiť?

Pánske koženkové bundy vyzerajú najlepšie v spojení s klasickými džínsami a tričkom svetlej farby. Aby ste nadobudli elegantnejší dojem, oblečte si pod bundu košeľu. Pozor však na to, že na skutočne formálne príležitosti sa takáto bunda jednoducho nehodí. Jedinou povolenou možnosťou je v takom prípade kožené sako, no aj tomu sa radšej vyhnite.

Text: PR