Už to neodkladajte a začnite cvičiť ešte dnes

Zdravie

Pravidelné cvičenie je jedna z najdôležitejších vecí, ktoré môžete urobiť pre svoje zdravie. Zistite, koľko fyzickej aktivity budete potrebovať a pustite sa do toho ešte dnes. Ideálne je kombinácia aeróbneho cvičenia a silového tréningu.

Už to neodkladajte a začnite cvičiť ešte dnes
Už to neodkladajte a začnite cvičiť ešte dnes

Môžete chodiť svižným tempom vo vzdialenosti 3 kilometrov? Ak áno, máte úroveň kondície dostatočnú a znižujú sa tak šance na infarkt alebo úmrtia na srdcové choroby. Každé zvýšenie vytrvalosti smeruje k lepšiemu zdraviu, navyše sa budete cítiť lepšie. Presnejšie je najlepšie nastaviť sa na kombináciu kondičného cvičenia a silového tréningu. Vďaka tomu si zabezpečíte dostatočnú kondíciu a silu.

Nezanedbávajte ani ďalšie faktory, ktoré sú rovnako dôležité ako cvičenie. Majte na pamäti dostatok spánku a zdravú, výživnú a vyváženú stravu. Nezabúdajte ani na dostatočný pitný režim. Taktiež nezabúdajte ani svoj krvný tlak. Ak to neviete, krvný tlak treba kontrolovať pravidelne, a robte čokoľvek, čo musíte robiť, aby ste ho udržali v zdravom rozsahu. Vysoký krvný tlak, príslovečne „tichý zabijak,“ je stopkou pre celé vaše telo. Najväčšia škoda vznikne v tepnách, srdci, obličkách, očiach a v mozgu.

Čo sa týka dostatku spánku, má to byť aspoň 7 hodín a to každý deň. Nenahradzujte čas potrebný pre spánok inými aktivitami, robí to takto mnoho ľudí, čo je však chyba. Zdravie máte predsa len jedno, tak neriskujte a dávajte si na svoje zdravie pozor.