Nezanedbávajte zdravie a neignorujte varovné signály

Tipy a rady, Zdravie

Ak sa stretnete s akoukoľvek viac či menej neobvyklou bolesť alebo dostávate od svojho tela rôzne iné výstražné znamenia alebo symptómy, neignorujte ich. My muži si často povieme, že to pravdepodobne nič nie je a ignorujete varovné signály. Nezanedbávajte žiadne negatívne príznaky, ktoré vysiela vaše telo.

Nezanedbávajte zdravie a neignorujte varovné signály
Nezanedbávajte zdravie a neignorujte varovné signály

Nadmerné potenie, dýchavičnosť, alebo vyčerpanie s námahou môže byť ochorenie srdca a pľúc. Mnohí ľudia sa domnievajú, že bolesť pri infarkte je cítiť len na ľavej strane hrudníka a presunie sa jedine do ľavého ramena. Nie je to tak vždy. Bolesť srdca je často cítiť aj pod hrudnou kosťou a bolesť sa vyskytuje v oboch ramenách tak často, ako je tomu do ľavej paže samostatne.

Bolesť na hrudníku, ktorá sa spúšťa pri rôznej činnosti, ale ktorá mizne zvyškom iných aktivít naznačuje angínu pectoris (zúženie jednej alebo viacerých koronárnych tepien), zatiaľ čo tiesnivá bolesť, ktorá nie je vystriedaná, naznačuje infarkt.

Taká krv v moči alebo stolici môže byť neškodný symptóm, ale že to je normálne? Tak to rozhodnie nie. Je to potrebné vyhodnotiť a to zdravotníckym pracovníkom. Ochorenie srdca zostáva najčastejšiu príčinu úmrtia u mužov. Je to celkovo aj najčastejšie úmrtie u Američanov.