Nezanedbávajte pravidelné zdravotné prehliadky

Sex a vzťahy, Zdravie

Spýtajte sa svojho lekára, ako často máte postúpiť rôzne pravidelné zdravotné prehliadky. Nechajte akékoľvek pochybnosti bokom a nezanedbávajte žiadne vyšetrienia, ktoré by ste mali postupovať pravidelne. Zdravie máte len jedno, tak prečo riskovať?

Nezanedbávajte pravidelné zdravotné prehliadky
Nezanedbávajte pravidelné zdravotné prehliadky

Spýtajte sa na preventívne testy pre určité ochorenia a stavy, vrátane vysokého krvného tlaku, vysokého cholesterolu, cukrovky, sexuálne prenosných infekcií a niektorých typov rakoviny. Tieto, ale aj mnohé ďalšie, by ste mali postupovať pravidelne. Ak máte 50 rokov alebo ste starší a neboli ste testovaný na kolorektálny karcinóm, mali by ste to absolvovať čím skôr.

Práve pravidelné zdravotné prehliadky môžu odhaliť rôzne choroby, ktorých príznaky často skôr alebo neskôr ani nemusíte pociťovať. Môže sa jednať o viac alebo menej závažné ochorenia ako napríklad niektoré druhy rakoviny, srdcovo-cievne ochorenia a iné ochorenia a nepriaznivé zdravotné problémy.

Na záver sa budeme zrejme opakovať, no spýtajte sa svojho lekára, ako často máte postúpiť rôzne pravidelné zdravotné prehliadky. Nechajte akékoľvek pochybnosti bokom a nezanedbávajte žiadne vyšetrienia, ktoré by ste mali postupovať pravidelne. Myslite na to, že zdravie máte len jedno.