Nadmerné pitie? Koľko alkoholu je priveľa?

Voľný čas, Zdravie

Začnite tým, že sa vyvarujte nadmernému pitiu alkoholu celkovo. Nie vždy platí, že alkohol lieči. Nadmerné pitie alkoholu môže viesť k mnohým zdravotným problémom, vrátane vysokého krvného tlaku, rôznych druhov rakoviny alebo až k psychickým problémom. Koľko je teda veľa alebo málo?

Nadmerné pitie? Koľko alkoholu je priveľa?
Nadmerné pitie? Koľko alkoholu je priveľa?

U mužov vo veku 65 rokov a mladší, majú piť len s mierou, to znamená, že nie viac ako dva alkoholické nápoje denne. Muži nad 65 rokov by nemali mať viac ako jeden pohárik za deň. Zdá sa vám to priveľa? Berte však na zreteľ, že toto platí pre alkohol s nižším podielom čistého alkoholu.

Celkovo však platí, že tvrdý alkohol s vyšším obsahom čistého alkoholu, by sa denne nemal konzumovať v žiadnom veku. Pohárik vína môže mať pre naše telo priaznivé vplyvy, čo sa týka zdravia, no pozor na to, či sa z neho nestane pravidlo alebo víno nebude viesť k silnejšiemu alkoholu.

Nadmerné pitie môže viesť k viacerým nepriaznivým zdravotným problémom. Vyvarujte sa alkoholu na dennej báze, myslite na to, že nie je potrebné mať alkohol každý deň. Nezabúdajte na dostatok pohybu, spánku, vyváženú stravu plnú živín a dostatok tekutín. Táto kombinácia vám pomôže zvládať deň oveľa lepšie, ako pohárik alkoholu.