Ako vybrať hodinky k obleku? Dbajte na tieto detaily!

Móda, Tipy a rady

Pri výbere pánskych hodiniek k obleku alebo ku smokingu platia rovnaké pravidlá, ktoré sú veľmi jasné a prakticky nemenné. Na čo by ste pri ich kúpe mali prihliadať?

Ako vybrať hodinky k obleku? Dbajte na tieto detaily!
Ako vybrať hodinky k obleku? Dbajte na tieto detaily! (Foto: PR)

Ak bude vaším outfitom oblek, voľte veľmi jednoduché, elegantné hodinky s nenápadným remienkom i ciferníkom. Čo tam po tom, že extravagantný ciferník pôsobí štýlovo a efektne, k obleku sa jednoducho nehodí. Hodinky s výraznými, alebo priam neprehliadnuteľnými detailmi si pokojne vezmite do kina, na večeru alebo na rande. Na formálnejšie príležitosti, ku ktorým si obliekate oblek, voľte klasiku. Klasické modely hodiniek dokážu rovnako zaujať svojím prevedením, dbajte na kvalitu. Luxusné hodinky spoznáte vďaka prepracovaným detailom, exkluzívnym materiálom a v neposlednom rade, aj podľa samotnej značky. Riaďte sa vlastným vkusom, no stavte na kvalitu. Tú vám zaručia osvedčené značky, ktorých spoľahlivosť a presnosť garantujú roky na trhu a tisíce spokojných zákazníkov.

Na digitálky zabudnite

Akokoľvek na ne máte slabosť, k obleku si ich určite neberte. Vyvarujte sa aj typom, ktoré vyzerajú ako detské nástenné hodiny. Ruku na srdce, viete predsa, kde leží trojka či dvanástka, nie? Nosenie pánskych hodiniek má jednoducho svoje pravidlá a každý správny džentlmen by ich mal ovládať. Pri obleku, rovnako tak pri neformálnejšom variante so separátnym sakom a nohavicami, platí identické pravidlo ako pri kombinovaní opaska a obuvi. A to, aby farba kože ladila. Ak už nie je dokonale rovnaká, mala by sa čo najviac podobať, prípadne by mala ísť „tón v tóne“. Potrpíte si na manžetové gombíky alebo kravatovú sponu? Nezabúdajte, že odtieň kovu by mal korešpondovať s tým na vašich hodinkách.

Investujte do kvalitných elegantných hodiniek

Rozhodli ste sa staviť na pánske hodinky, ktoré využijete k obleku, počas neformálnych piatkov aj ku smokingu? Riešením pre vás budú hodinky zo svetlého kovu s čiernym alebo veľmi tmavým remienkom. Ide o klasiku, ktorou nešliapnete vedľa a nikdy nevyjde z módy. Tvar už necháme na vás, no hodinky by mali pôsobiť exkluzívne. Luxusné hodinky sú pre pánov šperkom, ktorý dokáže prezradiť viac ako si myslíte, preto si pri ich výbere dajte naozaj záležať.

Text:PR