6 pravidiel, ak sa chcete obliekať elegantne

Móda, Sex a vzťahy, Tipy a rady

Raz som čítal, že by sme sa mali vždy obliecť tak, ako by sme práve mali stretnúť lásku svojho života, a to nech idete kamkoľvek. Toto by sa malo stať úplnou samozrejmosťou a platí to dvojnásobne, ak sa chcete obliekať elegantne. V článku je 6 základných pravidiel, ako na to.

6 pravidiel, ak sa chcete obliekať elegantne
6 pravidiel, ak sa chcete obliekať elegantne

#1: Obuv je základ

Vhodná dobre padnúca obuv je úplný základ. Nemusíte hneď siahať po najdražších kúskoch, dobré vyzerajúcu a kvalitnú obuv môžete nájsť so zľavou alebo vo výpredaji. Skúste sa pozrieť, či nenájdete dobré kúsky a za nižšiu cenu.

#2: Ignorujte módne trendy

Toto nemusí byť ani pravidlom, no dnes letí najviac snáď všetko, čo je mimo módnych katalógov. Skúste sa zamyslieť, či niečo jedinečné nenájdete aj vo vašich skriniach, možno to bude práve to, čo bude IN.

#3: Starajte sa o oblečenie

Nič nekričí viac ako vykrčená košeľa, ktorá ešte k tomu zapácha a na kravate je ešte starý flek od dresingu. Dajte si na to pozor, špinavé a zapáchajúce oblečenie nepôsobí dobre a vaše okolie to možno vníma ešte viac, ako si vôbec myslíte.

#4: Aspoň jeden oblek

Nie však hocijaký! Najlepšie rovno oblek na mieru, ktorý vám sadne ako uliaty. Aj keď ho do práce možno nepotrebujete, využiť ho môžete keď pôjdete do spoločnosti, pracovné stretnutia alebo na „lov“ paničiek, ktoré sú na veľa.

#5: Biele a modré košele

Možno by ste to netušili, no až z približne 90% všetkých košieľ v šatníkoch sa jedná práve o biele a modré košele. Určite by vám z nich nemalo chýbať hneď niekoľko kúskov. Skombinovať sa dobre dajú k akýmkoľvek dlhým nohaviciam.

#6: Polokošele, nie tričká

Nahraďte všetky svoje tričká za polokošele. Pri polokošeliach zabudnite na akúkoľvek viac alebo menej výraznú potlač. Tričká si môžete nechať len tak na doma alebo do posilňovne. Tričká s potlačou elegantné rozhodne nie sú. Jednoduchá polokošeľa v tmavej farbe vyzerá reprezentatívne a dobre sa hodí ku všetkému.

Ešte jeden tip na záver – vďaka kupónom na KuponyZdarma.sk môžete ušetriť pri každom nákupe v obľúbených obchodoch. Zľavové kódy si môžete ihneď zobraziť a skopírovať, na stránke nie sú ani len registrácie. Treba spomenúť skvelé ponuky ako je zľava 5% na BudChlap.sk a ďalšie peňažné zľavy, zľava 10€ na Answear.sk na prvý nákup v obchode a zľavy až 75% na Zoot.sk, kde máte k nákupu aj dopravu zdarma.

Doplnky k outfitu ako sú hodinky alebo vhodne zvolená kravata k obleku a košeli už treba brať ako úplnu samozrejmosť. Teraz už aj tieto naše rady a tipy, ak sa chcete začať obliekať skutočne elegantne. Toto všetko by sa malo stať pre vás úplnou každodennou samozrejmosťou.