3 pravidlá, ako správne prať džínsy

Móda, Tipy a rady, Voľný čas

Možno nás budete mať za bláznov, no tieto rady, ako správne prať džínsy by mal poznať každý. Vďaka týmto našim základným pravidlám, vám vydrží vzhľad nových džínsov oveľa dlhšie a ich životnosť sa predĺži niekoľkonásobne. Tak schválne, poznáte ich všetky?

3 pravidlá, ako správne prať džínsy
3 pravidlá, ako správne prať džínsy

#1: Prať len minimálne

Uvádza sa, že džínsy stačí prať raz za 3 mesiace. Dokonca pri nových ich treba prvý krát vyprať až po 6 mesiacoch. Samozrejme sa ráta s tým, že prípadné zašpinenie si vyčistíte.

#2: Neperte v práčke

Pranie v práčke aj na najnižšom stupni je na džínsy až príliš. Najlepšie je ich prať ručne v studenej vode a nechať uschnúť vonku na čerstvom vzduchu.

#3: Žiadna sučička

Sušenie v sušičke je pre džínsy doslova samovražda. Toto im rozhodne uberá na ich životnosti, vyhnete sa ich sušeniu v sušičke na prádlo a radšej ich zaveste na čerstvý vzduch, kde uschnú najlepšie.

Ak máte pocit, že páchnu, je to baktériami, ktoré sa na nich pri nosení prichytili. Nemusíte ich hneď prať. Stačí ich dať vyvetrať alebo na noc vložiť do mrazničky. Áno, čítate správne, vložte ich na noc do mrazničky. To zničí baktérie a zbaví džínsy zápachu. Ak sa ale práve pozeráte na vaše džínsy a vravíte si, že im už nič nepomôže, tak kúpte nové a a vyskúšajte si uvedené pravidlá. Ale nemíňajte kvôli experimentovaniu zas veľa peňazí. Kúpiť kvalitné džínsy viete aj lacno, stčí sa poobzerať po zľavovom kupóne alebo výpredaji na eshopoch.