Prilba a čižmy – veci, bez ktorých na motorku rozhodne nesadajte!

Móda, Tipy a rady, Voľný čas

Je pre vás motocykel nielen dopravným prostriedkom, ale aj srdcovou záležitosťou? V tom prípade určite viete, že bez potrebnej výbavy by bola jazda na motorke hotovým šialenstvom z hľadiska vašej bezpečnosti a závažným dopravným priestupkom. Kvalitná prilba, ktorá vás ochráni v prípade nehody, ako aj pohodlné čižmy na motorku tvoria základné príslušenstvo každého motorkára. Bohatý sortiment takého tovaru aktuálne ponúkajú aj mnohí internetový predajcovia.

Prilba a čižmy – veci, bez ktorých na motorku rozhodne nesadajte! (Foto: unsplash.com)

Bezpečnosť je prvoradá

Ako milovník rýchlej jazdy určite viete, že jazda bez prilby na motorke by bola vážnym bezpečnostným ohrozením vášho života a zdravia a navyše aj dôvodom na poriadne vysokú pokutu. Kde však vyberať prilby na motorku bez toho, aby ste museli niekam chodiť a skúšať množstvo modelov?

Kvalitné motorkárske prilby a helmy známych značiek a za výhodné ceny nájdete v množstve súčasných e-shopov. S ohľadom na vaše špecifické požiadavky v ponuke nájdete rôzne produkty v kategórii integrálne prilby, výklopné prilby a otvorené prilby, ktoré nedisponujú ochranou brady. Pri výbere dbajte v prvom rade na to, aby ste sa rozhodli pre taký výrobok, ktorý spĺňa požadované bezpečnostné normy.

Kvalitné čižmy pre pohodlnú jazdu

Vhodná obuv na motorku predstavuje taktiež neoddeliteľnú súčasť moto oblečenia. Najmä kvalitné čižmy na motorku zaisťujú optimálne pohodlie a umožňujú bezpečný pohyb pri jazde. Rozhodnúť sa môžete pre vysoké alebo nízke motorkárske čižmy v súlade s vašim osobným vkusom a nárokmi. Rovnako aj dámsky sortiment motorkárskej obuvi je dostatočne široký. Vyberajte si však len tie značky a produkty, ktoré sú vyrobené z prvotriednych materiálov a podliehajú najprísnejším normám EÚ.

Text: PR