4 spôsoby, ako vyzerať ako pán

Móda, Tipy a rady

Byť gentlemanom nie je len o dokonalom vzhľade. Gentlemanský status sa získava činmi, kódexom správania, ktorý vylučuje ignoranciu, nezodpovednosť a hrubosť. Ak ste ale upravený a viete si vybrať správne oblečenie, môžete sa k tomuto cieľu priblížiť oveľa rýchlejšie. My vám prezradíme, ako sa o dosiahnutie takéhoto cieľa zaslúžiť.

4 spôsoby, ako vyzerať ako pán
4 spôsoby, ako vyzerať ako pán (Foto: unsplash.com)

Klasický oblek

Predstavte si, že ste sa dnes ráno zobudili s drvivou túžbou vyzerať ako James Bond. Vo vašej hlave, sa začnú striedať obrazy Seana Conneryho, Rogera Mooreho, Piercea Brosnana a Daniela Craiga. A na všetkých týchto obrazoch je vždy jeden konštantný prvok, ktorý je klasickým kostýmom.

A práve toto je ten bod, od ktorého by ste sa mali odraziť a začať, ak sa pokúšate v reinkarnáciu do pravého muža.

Prvá dôležitá vec je, že dobrý klasický oblek je vyrobený z najlepších prírodných tkanín: vlny, kašmíru, ľanu, hodvábu a bavlny. Veľa pozornosti by sa malo venovať saku. Malo by dokonale zapadať do pliec, bez obmedzenia pohybu. A dúfam, že viete, že dlhé rukávy sú zlyhaním. Mali by byť o 1,5 cm kratšie ako manžeta košele.

Výber modelu je ale založený aj na vašich želaniach a výroba prebieha na jednotlivých šablónach po vykonaní potrebných meraní. Môžete si vybrať akúkoľvek farbu tkaniny, nezabudnite však, že pre každý prípad sú vhodné rôzne tóny.

Na slávnostných recepciách by sa mali nosiť čierne obleky. Tmavo modrá ladí s mnohými farbami kravaty. Je však rovnako ako čierna, vhodná na dôležité udalosti. Sivý oblek dokonale ladí s obchodným štýlom.

Za elegána budete, ak dokážete sako tričko a rifle s peknými topánkami zladiť do univerzálneho štýlu na každú príležitosť. Chýbať vám budú už len šperky.

Šperky pre mužov

Hodinky, prstene, manžetové gombíky, náramky a okuliare sú najideálnejšie šperky pre mužov. Klasický model hodiniek nikdy nesklame.

Bežné gombíky je možné nahradiť zlatom, striebrom alebo platinou. Nebudú priťahovať pozornosť, no skúsení ľudia ich ocenia.

A čo prstene a muži? Určite budete súhlasiť s tým, že ak vzhľad vašich prstov a rúk pôsobí, ako keby ste si v poslednej chvíli zachránili život, alebo pracovali na poli, potom je lepšie tento druh šperkov odmietnuť.

Ak je to práve naopak a dbáte o svoj vzhľad, dajte si pozor na množstvo. Prípustný počet doplnkov je určený výlučne osobnými preferenciami. Prsteň je žiaduce vyzdvihnúť existujúcim náramkom alebo hodinkami. Strieborný náramok bude dobre zladený so strieborným prsteňom.

Mužský prsteň je však vecou elegancie a vkusu, preto by na rozdiel od ženského nemal byť jasný a veľký.

Vkusným doplnkom sa v poslednej dobe stali aj pánske náramky a ozdoby na kravaty. Opäť pozor na veľkosť. S retiazkou problém moc nie je, pretože sa dá vždy skryť pod tričko alebo košeľu, samozrejme, ak ste to neprehnali s jej veľkosťou.

Brada

K mužom neodmysliteľne patrí aj brada. Jemné strnisko alebo väčšie a upravené fúzy sú dnes trendom. Uvedomte si však, že sú to vaše druhé vlasy, o ktoré sa je nutné pravidelne starať. Ak vás to nebaví a nepovažujete to za potrebné, tak sa radšej ohoľte. Nádherne upravená brada však dokáže urobiť zázraky.

Vlasový styling

Gratulujeme: dosiahli ste poslednú etapu – styling vlasov. Tu je to trochu ťažšie. Existuje veľa typov výrobkov na úpravu účesu a pri každom z nich existuje aj veľa značiek výrobcov. Vyskúšajte tonikum na vlasy, aj jeho malé množstvo zaistí fixáciu vlasov a dodá im vynikajúci objem. Okrem toho, majú tieto a podobné vlasové produkty príjemnú vôňu, ktorá k skutočnému mužovi predsa patrí, tak na to a vyššie uvedené spôsoby pri snahe o reinkarnáciu v elegána nezabudnite.

Text:PR