Ako zlepšiť pohodlie pri jazde v starom aute?

Tipy a rady

Pohodlie je pre človeka veľmi dôležité. Túžite po ňom všade a ani auto nie je výnimkou. Zvýšiť komfort pri jazde je možné niekoľkými spôsobmi a majitelia starších vozidiel nám budú za ne vďační.

Ako zlepšiť pohodlie pri jazde v starom aute?
Ako zlepšiť pohodlie pri jazde v starom aute? (Foto: unsplash.com)

Ak si teda chcete zvýšiť pohodlie vo vašom aute aj vy, čítajte spolu s nami.

Majte v zálohe náhradné autokľúče

Bezpečnosť vozidla je pre ich majiteľov veľmi dôležitá. V zhone a návale práce sa ale často dopúšťame drobných chýb a omylov. V takom prípade je dobré mať vždy v zálohe nové náhradné autokľúče.

Vymeňte stierače

Čistota čelného skla je prvým a najdôležitejším aspektom pohodlia a bezpečia v aute a na cestách. Znamená to mať kvalitné stierače. Teraz na jeseň sa o tom určite neraz presvedčíte. Poistiť sa môžete tak, že ich pred príchodom chladného, veterného a daždivého počasia skontrolujete a vymeníte za nové.

Nezabudnite na klímu

Teplotný komfort nie je dôležitý len v dome. Optimálnu klímu predsa potrebujete aj v aute. O tú sa postará predovšetkým dobrá klíma, ktorej ste nezabudli nechať prečistiť alebo vymeniť filtre.

Ak sa na to podujmete teraz na jeseň, nezabudnite ani na prípadné zaslepenie EGR ventilu a revíziu ďalších dôležitých častí vzduchotechniky v aute.

Buďte v suchu

Hlavne vaše nohy a podlaha v interiéri vozidla. Počasie bude nepriaznivé, daždivé a hmlisté, no ak sa dostane voda a vlhkosť aj do interiéru, môže poškodiť niektoré jeho časti a povrchy. Ideálne riešenie je, kúpiť si gumené rohože do auta pod nohy.

Nezabudnite na pneumatiky

V súvislosti s ich výmenou si nechajte prekontrolovať aj geometriu kolies. Nové zimné pneumatiky sa ale postarajú o lepší komfort na zimnej vozovke tiež. Robte to ale v predstihu a nezabudnite, že nejde len o vaše pohodlie, ale aj bezpečnosť.

Text:PR