Rohože do auta vám ušetria čas pri upratovaní vozidla

Tipy a rady

Či je prašné leto, alebo sychravá jeseň, do auta okrem pasažierov sadajú aj nečistoty, voda alebo blato. Jeden by pri tom pohľade skutočne zaplakal. Avšak kvalitné rohože do auta sú skvelý ochranný štít.

Rohože do auta vám ušetria čas pri upratovaní vozidla
Rohože do auta vám ušetria čas pri upratovaní vozidla (Foto: PR)

Rohože podľa značky a modelu auta

Keď chceme chrániť svoj mobil pred poškodením, ozdobíme ho originálnym krytom, ktorý bol jeho konštrukcii navrhnutý na mieru. Príliš malý alebo veľký ochranný obal by nebol schopný plniť svoju funkciu správne. To isté odpozorujete aj v prípade rohoží do auta. Keď rohož „zdedíte“ po svojom známom, nemusí presne sedieť na podlahu vášho auta. Alebo bude po stranách zavadzať, alebo bude taká malá, že tam bude jednoducho zbytočná, pretože všetka špina sa na váš bude vyškierať priamo z podlahy vozidla. To zasa bude upratovania! Vysávať, tepovať… S originálnymi rohožami do auta bude však upratovanie vozidla hračkou. Zahalia, čo majú, pretože sú vyrobené vášmu vozidlu na mieru. Pri bežnom i generálnom upratovaní auta ich len vyberiete a očistíte. Podlaha vo vašom aute je ale nádherne čistá, takže s ňou už robotu nebudete mať. Keby vaše auto dokázalo hovoriť, poďakovalo by sa vám za extra starostlivosť.

Textilná alebo gumová rohož do auta?

Máte právo byť nároční, pokiaľ ide o vaše milované auto. I rohože do auta sa predsa podieľajú na jeho imidži. Okrem toho, že vďaka nim chránite vozidlo pred znečistením, sa pohráte aj s jeho dizajnovou stránkou. Textilné koberčeky ľahko zladíte s farbou laku auta či interiéru, no sú skvelé najmä v lete. Keď nastanú sychravé dni a všade sa leskne blato, gumové rohože do auta sú na pohľadanie. Všetka špina z topánok jednoducho stečie na gumu a vaše auto to prežije bez ujmy. Z gumovej rohože vodu jednoducho vylejete, textilnú by ste museli nechať presušiť na vzduchu. Aj v prípade gumových autorohoží si viete vyberať podľa dizajnu, podstatné je nájsť typ vhodný do vášho modelu vozidla.

Text:PR