Vlastníte kušu? Toto nesmie vo vašej výbave chýbať!

Tipy a rady, Voľný čas

Ak ste si už podľa našich posledných článkov vybrali svoju kušu alebo ju už dlhšie vlastníte, je na čase vyzbrojiť sa poriadnym príslušenstvom. V tomto článku za vás vyberieme to najdôležitejšie, aby ste pri streľbe z kuše mali všetko po ruke.

Vlastníte kušu? Toto nesmie vo vašej výbave chýbať!
Vlastníte kušu? Toto nesmie vo vašej výbave chýbať! (Foto: afg.sk)

Šípy – to najdôležitejšie

Ako sme už spomínali v minulom článku, šípy sú pri kušiach príslušenstvom, ktoré naozaj ide na dračku. Šípy sa často poškodia, zničia, stratia a ich ďalšie použitie je tak nemožné. Pokiaľ to teda so svojou záľubou myslíte vážne, je potrebné aby ste sa dôkladne vyzbrojili. Šípy pre kušu nie sú najdrahšou záležitosťou, preto je dobrým nápadom zaobstarať si ich dostatok. Radšej ich mať viac ako menej. Nie je nič horšie ako keď sa tešíte na strieľanie z kuše a zistíte, že vlastne nemáte to najdôležitejšie – šípy.

Najpoužívanejšie šípy sú duralové, laminátové a karbónové. Medzi tie krajšie patria drevené, ktoré vás prenesú späť v čase, kedy sa kuše ešte len začali používať. Pokiaľ je telo šípu v poriadku, je možné dokúpiť iba hroty. Umeleckými kúskami sú často hroty lovecké, ktoré sú oveľa odolnejšie a efektívnejšie, ako tie obyčajné.

Terče pre zábavu

Aká by to bola zábava, keby nemáte na čo strieľať? Terče, terčovnice a dopadiská sú zárukou jedinečných zážitkov zo streľby z kuše. Od klasických okrúhlych terčov cez 3D terče v tvare zvierat a iných objektov až po vakové terče – je iba na vás, čo si zvolíte za cieľ vašich striel.

Terče sa dajú používať opakovane a pri troche kreativity ich môžete spojiť hneď niekoľko a vytvoriť si tak strelnicu presne podľa vašich predstáv. Strieľanie uspokojí vaše lovecké túžby, avšak bude aj bezpečné, ekologické a rozumné. Pri streľbe z kuše nezabúdajte na bezpečnosť svoju aj svojho okolia.

Náhradné diely

V prípade, že sa vaša kuša poškodí, budete rozhodne potrebovať náhradne diely. Rozumným riešením by bolo mať nejaké diely vždy v zásobe, aby ste nemuseli všetko kupovať na poslednú chvíľu a oddiaľovať tak svoje strelecké dobrodružstvá. Medzi najpopulárnejšie náhradné diely pre kušu patria lučiská, ramená, tetivy a káble.

Pokiaľ sa nejaká súčasť vašej kuše poškodí, je dobré informovať sa u expertov, ktorí vám poradia aký náhradný diel zvoliť a prečo. Ak sa chcete prípadným problémom vyhnúť, odporúčame investovať do kvalitnejšej zbrane už na začiatku. Aj keď bude stáť viac, vo výsledku ušetríte, pretože nie je nič horšie ako neustále opravovať svoju kušu a zháňať najrôznejšie kúsky príslušenstva.

Ak to teda myslíte so svojou kušou vážne, vaša výbava musí byť nemenej dôležitá. Na AFG.sk nájdete široký sortiment príslušenstva pre kuše. Nakúpte si všetko potrebné a jediné čo ostáva je užívať si streľbu z tejto nádhernej zbrane.

Text:PR