Ako na sebadôveru na prvom rande

Sex a vzťahy

Väčšina z nás pociťuje istú dávku nervozity počas prvého rande s objektom záujmu. Bojíme sa, že niečo pokazíme a naše telo vysiela znaky nervozity – trasú sa nám nohy alebo ruky, očervenieme alebo sa zasekneme v polovici vety a zrazu nevieme, čo povedať. Napriek tomu, že vo vnútri zvierate malú dušičku, snažte sa pôsobiť vyrovnaným dojmom nad vecou.

Ako na sebadôveru na prvom rande
Ako na sebadôveru na prvom rande (Foto: unsplash.com)

Ak nemáte dostatok sebadôvery, začnite predstierať túto sebaistotu a po chvíli jej samy uveríte. Pomôže vám to získať vnútornú rovnováhu. Obrovskou výhodou bude, ak má objekt záujmu rovnaké alebo podobné záujmy. To môže výborne pomôcť, pretože sa bavíte o tom, v čom máte dostatok znalostí a informácii. Môžete si vymieňať postrehy k spoločným témam – vašim záľubám.

Môžete pokračovať v rozhovore aj ďalšími témami a to od všeobecných tém ku osobným záujmom, pri ktorých rozprávaní sa ľahko uvoľníte. Dostatočná sebadôvera, aj keď so začiatku pre nervozitu len hraná je v potrebné, no nehrajte sa na sebavedomého alfa samca, ak ním v reálnom živote nie ste. Každá pretvárka vypláva po čase na povrch.