Tlačiareň vyberajte podľa účelu používania

Tipy a rady

Domov a do kancelárie. Inde sa asi toto zariadenie používať permanentne asi ani nedá. To znamená, že by sme si ich kúpu mali zvážiť najmä podľa týchto dvoch parametrov. Ani to však neznamená, že to bude až tak celkom jednoduché.

Tlačiareň vyberajte podľa účelu používania
Tlačiareň vyberajte podľa účelu používania (Foto: PR)

Lacnejší atrament

Atramentové tlačiarne tlačia pomocou malých bodiek atramentu a prostredníctvom toho reprodukujú text a grafiku na konkrétny povrch, ktorým je samozrejme najčastejšie klasický papier. Od neho sa tiež odvíja výsledná kvalita tlače, teda nie je dobré súdiť samotnú tlačiareň, ak nemáte vhodný podklad. Kupovanie náplní do tlačiarne je pri tomto spôsobe plnenia asi najlacnejšie.
Tlačiť môžete farebným a čiernym atramentom. Aj keď by atramentové kazety mali byť pravidelne menené, tešia sa značnej obľube v domácom využití, najmä z dôvodu ich nízkej ceny. Niektoré atramentové tlačiarne môžu produkovať vysoko kvalitné fotografie a detailnú grafiku, čo ale závisí aj od spomínaného typu papiera. Najideálnejší je fotopapier, ktorý má oveľa lepšie vlastnosti, a tie sa samozrejme potom prejavia aj na výslednej kvalite tlače.

Viac vytlačených kusov

Laserové tlačiarne sa používajú na reprodukciu (prevedenie) textov a grafiky na papier pomocou tonerov, v ktorých je jemný prášok. Aj tu je voľba klasických čiernobielych a samozrejme aj tých farebných. Tieto tlačiarne sa viac využívajú v spoločnostiach, kde je nutné zásobiť riadenie a správu administratívy, ktorá býva v množstve na tlačený text a dôležité informácie dosť náročná.

Vytlačí vám väčší počet strán za minútu než väčšina atramentových tlačiarní, zároveň je to aj výhodné v oblasti výdrže .
Laserové tlačiarne majú prijateľné náklady na tlač a tiež dosahujú vysokú rýchlosť a nadpriemernú kvalitu tlače na všetky typy bežného papiera, čo sa samozrejme odrazí aj na výslednej cene. Bez ohľadu na spôsob plnenia, máte na výber širokú paletu, pri ktorej môžete zvažovať tieto skutočnosti.

Zdroj: PR