Doprajte vášmu psovi najlepšie krmivo

Tipy a rady, Voľný čas

Poznajú to všetci milovníci zvierat. Nájsť ideálne jedlo pre našich štvornohých miláčikov nie je vôbec jednoduché. Našim zvieracím členom rodiny totižto chceme dať do misky to najlepšie. V širokej ponuke sa ale vyberá ťažko.

Doprajte vášmu psovi najlepšie krmivo
Doprajte vášmu psovi najlepšie krmivo (Foto: husse.com)

Preto čítame zloženia, hľadáme, skúšame a skúmame. Keď sme spokojní so zložením, nechutí jedlo nášmu psíkovi. Keď mu zasa chutí, nám nevyhovuje zloženie, čo si nakoniec odnesie aj jeho trávenie.

Vyberte krmivo pre psov, ktoré sa im prispôsobuje
Psíky sa stále menia. Najprv sú šteniatka a k tomu potrebujú mať prispôsobené aj krmivo, potom sú dospelé psy s kopou energie. Nasleduje kastrácia, či sterilizácie a tomu sa zase musí prispôsobiť aj ich jedlo v miske. Vždy musí ísť o vyváženú stravu s dostatok vitamínov a telu prospešných látok. Je teda naozaj zložité nájsť niečo vhodné.

Skúste krmivo pre psov značky Husse. To sa totiž prispôsobuje fyziologickým potrebám a zmenám každého štvornohého miláčika. Granule sú vyrobené z prírodných surovín a navyše psíkom chutia.

To znamená, že spokojný bude vás psí kamarát, on sám, ale aj jeho trávenie a celé telo. Vybrať si môžete krmivo na základe plemena, veku aktivity či špecifickej potreby psíka. Ak budete musieť granule vymeniť, lebo vás psík za začne vyvíjať, nemusíte sa obávať odmietania. Na tieto granule už bude zvyknutý a to, že má nový špecifický balík, si ani nevšimne.

Niečo pre zmenu a oživenie jedálnička
Ak chcete jedálniček vášho štvornohého kamaráta oživiť, vyskúšajte konzervy pre psov. Kúsky mäsa môžu niektoré kŕmenie spríjemniť a oživiť. Niektorí majitelia však napríklad kŕmia len mokrou stravou, teda granulami.

Voľba záleží len na vás a na preferenciách vášho štvornohého miláčika. Či sa rozhodnete kŕmiť vášho psíka tak či onak, vždy si môžete byť istý, že mu pre jeho výživu a zdravie, dávate len a len to najlepšie.

Text: PR