Pokazila sa vám práčka? Potrebujete novú, alebo postačí výmena dielov?

Tipy a rady

Automatizácia zmenila svet a zefektívnila viaceré výrobné procesy. Význam a silu moderných spotrebičov však oceňujeme aj v domácnosti. Práve vďaka nim funguje naša kuchyňa alebo kúpeľňa oveľa jednoduchšie a práca v domácnosti nám nezaberie toľko času.

Pokazila sa vám práčka? Potrebujete novú, alebo postačí výmena dielov?
Pokazila sa vám práčka? Potrebujete novú, alebo postačí výmena dielov? (zdroj: unsplash.com)

Ako to však chodí, aj stroje majú svoju životnosť a časom sa môžu pokaziť, opotrebovať alebo poškodiť. Kúpa nového zariadenia je však ďalší náklad, ktorý si už často nemôžeme dovoliť. Je preto oprava a výmena náhradných dielov riešením?

Nekupujte, ale vymeňte

V priebehu používania práčky sa môže v prístroji veľa vecí poškodiť. Práve vlhkosť, voda a nevyhovujúce podmienky spojené s nesprávnou údržbou tohto zariadenia sa môžu podpísať pod jeho zlyhanie. Riešením a vhodnou alternatívou pri zachovaní pôvodnej kvality, by mohlo byť nové ložisko do práčky.

Samozrejme, na výmenu budete potrebovať šikovného majstra, určite sa vám to ale oplatí, pretože úplne nový model práčky vás bude stáť nielen ďalšie peniaze, ale aj kopu času, ktorý musíte využiť na oboznámenie sa s modelom, pracími cyklami a inými dôležitými funkciami.

Šetríte čas aj životné prostredie

Pri staronovom modeli, ktorému „vdýchlo život“ univerzálne čerpadlo do práčky Electrolux, stačí po inštalovaní práčku len zapnúť a vaša domácnosť zas funguje ako má. Tiež tým nevytvárate zbytočný odpad, ktorého je v našom okolí a životnom prostredí naozaj veľa.

A pokiaľ vám na stave nášho okolia záleží a uprednostňujete pred kúpou opravu, odporúčame vám navštíviť teleso.sk, kde všetky dôležité náhradné diely určite nájdete. Vaša domácnosť a životné prostredie sa vám za takýto prístup určite odvďačia svojimi službami a pohodlím. Tak na to pri poruche domácich spotrebičov myslite a nekupujte hneď nové.

Komerčný článok