Pre pánske športové saká neplatia také prísne pravidlá

Móda, Tipy a rady

Žiadnemu mužovi by v šatníku nemali chýbať saká na voľnočasové nosenie. Nejde však o klasické spoločenské modely vyrobené z vlnených či kašmírových látok. Pánske športové saká sú pohodlné a majú štýl.

Pre pánske športové saká neplatia také prísne pravidlá
Pre pánske športové saká neplatia také prísne pravidlá (Foto: PR)

Aj pri šití sák sa začali používať ľahké a nie také teplé materiály, ktoré síce v zime veľmi nezohrejú, no v letných mesiacoch sú oveľa príjemnejšie. Pánske športové saká sa začali šiť z bavlnených tkanín, prípadne zmiešaných s polyesterovým vláknom. Dokonca je možné niektoré modely prať ručne.

Na každý spôsob

Aj kvôli prácnosti údržby klasických sák sa moderné pánske saká so svojou jednoduchšou údržbou stali veľmi populárne. Už nie je nutné po každom znečistení saka utekať do čistiarne a nechať vzniknutú škvrnu odstrániť. Niekedy sa dokonca mohlo stať, že ani v čistiarni neboli schopní škvrnu odstrániť. Preto je priam vítané, že sa o svoj odev môžeme postarať sami.

Pri nosení voľnočasových pánskych sák nie je potrebné zaoberať sa tým, čo je prijateľné a čo nie. V tomto smere zmietla voľnočasová móda všetky hranice a pánske športové saká je možné obliecť k rifliam a skombinovať s tričkom, košeľou, pletenou vestou, kravatou a dokonca aj s rolákom alebo elegantnou mikinou.

Ako čo pravidlá nosenia?

Pánske športové saká môžete nosiť zapnuté aj rozopnuté. Samozrejme, ak ich zapnete, platí rovnaké pravidlo ako pri nosení spoločenských sák. Teda sa zapína vždy len horný gombík na saku s dvomi gombíkmi alebo horné dva v prípade trojgombíkového saka. Jednoducho spodný gombík sa necháva rozopnutý aj vtedy, ak ide o športové sako. Rovnako to platí aj vtedy, ak by ste si ako doplnok k saku obliekli vestu. Tá sa nosí vždy zapnutá, ale s rozopnutým posledným gombíkom.

Text:PR