Pokojné a ničím nerušené cestovanie? Jedine s poistením

Voľný čas

Patríte k ľuďom, ktorí veľmi často cestujú? V takom prípade by sa vám oplatilo myslieť na niekoľko dôležitých vecí, ktoré by ste si mali so sebou na akúkoľvek cestu pribaliť. Jednou z nich je aj cestovné poistenie, bez ktorého by sme vám neodporúčali „vyraziť“ naozaj nikam.

Pokojné a ničím nerušené cestovanie? Jedine s poistenímv
Pokojné a ničím nerušené cestovanie? Jedine s poistením (Foto: europska.sk)

Poistite si svoje pohodlie a komfort pri cestovaní

Aj keď sa objavuje stále viac zástancov toho, že cestovanie bez cestovnej kancelárie a poistenia je možné, neodporúčali by sme vám to riskovať. Suma, ktorú by ste si v prípade vzniknutého úrazu museli uhradiť v rámci poskytnutej zdravotnej starostlivosti za hranicami nášho štátu, by vás mohla pripraviť o veľké úspory.

Aj do náročnejších podmienok

Určite ste neraz počuli správy o tom, ako zahraničný turista zablúdil v našich najznámejších horách, pričom sa mu nie vždy podarilo vyviaznuť z takéhoto banálneho výletu bez vážnejších následkov. Nechceme vyvolávať paniku, ale ani vy na tom nemusíte byť lepšie. Stačí, že sa nevhodne obujete, oblečiete, alebo si nenaplánujete svoju cestu a môže sa vám chýbajúce poistenie na hory vypomstiť.

Poistite sa celoročne a máte po starostiach

Veľmi dobre viete, aká je finančná situácia v zdravotníctve, preto by ste poistenie a jeho výber nemali podceňovať aj pri spoznávaní našej rodnej vlasti. Výhodné je ročné cestovné poistenie, ktoré vám poslúži na dlhšie obdobie a od momentu, ako opustíte brány svojho domu.

Takéto poistenie si veľmi veľa ľudí vyberá aj z bežných bezpečnostných dôvodov. Nikdy neviete, kedy sa môže zísť aj vám. V porovnaní s cenou poistného krytia je to naozaj minimálna suma, takže za rok sa vám takáto malá investícia naozaj oplatí. Ide predovšetkým o vás a vaše zdravie.

Text: PR