Pánske tenisky nielen do mesta

Móda, Tipy a rady

Časom keď boli tenisky určené iba na športovanie už dávno odzvonilo nielen v dámskej móde ale hlavne u mužov a detí. U pánov sme všeobecne zvyknutí na väčšiu všestrannosť topánok, a teda na využívanie jedného kusu topánok na viaceré príležitosti.

Pánske tenisky nielen do mesta
Pánske tenisky nielen do mesta (Foto: unsplash.com)

Muži, ktorí neradi menia topánky pre rôzne príležitosti si rozhodne prídu v období tohtoročnej jari a leta na svoje. Na výslní budú totiž rôzne typy tenisiek vhodné na hocaké typy udalostí a v kombináciách s hocakými druhmi oblečenia. Miešanie módnych štýlov bude toto leto „in“.

Streetwear alebo stará dobrá klasika

Tenisky s oválnou špicou a lodičkovým strihom okolo nohy sú späť! Ak sa neviete rozhodnúť či ide o typický streetwear, ktorý generácie niekdajších streetwalkerov sprevádzal nielen na ihriská, ale jednoducho všade alebo ide o starú dobrú klasiku, nevadí. V trendoch jari a leta 2020 sa tieto dva štýly spojili do jedného a prinášajú klasiku ozvláštnenú o moderné farebné aplikácie.

Tenisky sa hodia ako ku džínsom, tak k nohaviciam alebo športovému saku. Pri business looku je dôležité farebne doladiť tenisky k celému outfitu, aby sme predišli nadbytočnému kontrastu farieb. Tenisky môžete rovnako dobre využiť na výlety alebo menej náročné športové aktivity. Klasika zostane predsa vždy klasikou aj vo svete športovej obuvi.

Pánske tenisky nielen do mesta
Pánske tenisky nielen do mesta (Foto: PR)

Športové tenisky s výraznou podrážkou a farebnými aplikáciami

V roku 2020 sa začína čoraz viac klásť dôraz na zdravý životný štýl a pravidelné športové aktivity. K športu patrí aj správny športový look v podobe tenisiek a športového oblečenia. Avšak, podobne ako minulý rok, zostáva športový outfit aj v období jari a leta 2020 stále vhodný aj na nákupy či prechádzku do mesta.

Tenisky s výraznou hrubou podrážkou a farebnými aplikáciami sú hitom tohto leta a vhodne doladia akúkoľvek športovú súpravu, tepláky alebo džínsy. Pokiaľ by vám zostalo smutno za minuloročnými divokými farebnými kombináciami tenisiek, pokojne môžete voliť neónovú alebo inak výraznú farbu celej obuvi. Veľkým trendom nadchádzajúceho leta tohto roka sú dvojfarebné tenisky v rôznych kombináciách.

Pánske tenisky nielen do mesta
Pánske tenisky nielen do mesta (Foto: PR)

Slip-on pohodlie pre každú príležitosť

Máte radi pohodlnú a ľahkú obuv? Slip-on sú presne typom tenisiek pre vás. Rovnako ako minulé leto, i tento rok zostávajú slip-on jednoducho top. Vďaka priedušnosti materiálu sa noha v topánke nepotí, ale zároveň v nej drží ako prilepená. Jednoduché nazúvanie topánkam dodáva na príťažlivosti i praktickosti. Tenisky vyzerajú vynikajúco nielen so športovým outfitom, ale aj džínsami, krátkymi nohavicami či dokonca so športovým oblekom. Pokiaľ by vám pohodlný pár tenisiek na všetky príležitosti urobil radosť, množstvo podobných praktických kúskov nájdete na modanoemi.sk.

Pánske tenisky nielen do mesta
Pánske tenisky nielen do mesta (Foto: PR)

Biela a čierna klasika

Čierne tenisky sú osvedčenou a dobrou klasikou, ktorá sa hodí na každú príležitosť a ku všetkým farebným kombináciám oblečenia. Biela farba bola v módnom svete tiež časom označená za takzvanú „novú čiernu“ a ku letným outfitom sadne ako uliata. Je rovnako dobre kombinovateľná so všetkými farbami a navyše vytvára neodolateľný svieži look, ktorý je tak úzko spätý s teplými slnečnými dňami. Pokiaľ by sa vám jednofarebné tenisky zdali po minuloročných divokých farebných kombináciách príliš fádne, pokojne zvoľte typy s jasnými farebnými aplikáciami alebo podrážkami.

Pánske tenisky nielen do mesta
Pánske tenisky nielen do mesta (Foto: PR)
Pánske tenisky nielen do mesta
Pánske tenisky nielen do mesta (Foto: PR)

Tenisky budú túto jar a leto rozhodne hrať prím a ich nosenie vám prinesie množstvo pozitív. Keďže rok 2020 je v znamení pohybu a outdoorového športu, rozhodne vám nesmie chýbať ani kvalitná športová obuv. Tak čo poviete, ktoré tenisky budú pre vás tie pravé?

Text:PR