Na čo myslieť a nezabudnúť, ak kupujete ojazdené auto

Tipy a rady

Ani kúpa toho nového nie je jednoduchá, no pri ojazdenom alebo dovezenom aute by ste mali byť opatrnejší a myslieť na viac dôležitých detailov.

Na čo myslieť a nezabudnúť, ak kupujete ojazdené auto
Na čo myslieť a nezabudnúť, ak kupujete ojazdené auto (Foto: dovezeneauta.sk)

Rozhodnite sa, ktoré auto chcete

Pred samotnou prehliadkou automobilov sa musíte rozhodnúť o konkrétnom modeli a značke. Najmä ak si vyberiete auto cez internet. Najlepšie je určiť si na porovnanie niekoľko áut rovnakého modelu a značky a spomedzi nich vybrať to najlepšie. Na pozadí rovnakých automobilov je ľahšie v jednom prípade identifikovať všetky nedostatky.

Ako určiť skutočnú hodnotu

Neponáhľajte sa posúdiť cenu automobilu hneď na základe prvých dojmov. Na trhu s ojazdenými automobilmi môžu byť za ten istý automobil úplne odlišné ceny. Náklady ovplyvňujú mnohé faktory, ktoré sú ale často, v záujme rýchleho predaja, skryté.

Ceny sa tiež môžu líšiť v závislosti od veľkosti od základnej konfigurácie vozidla. Aby sa však zistilo, či auto stojí za tieto peniaze, je potrebné urobiť diagnózu.

Nakupujte s odborníkom

Prvú prehliadku automobilu je možné vykonať priamo u predajcu. Ale pre nepripraveného človeka je veľmi ťažké identifikovať dobre maskované chyby. Preto, ak ste sa rozhodli pre konkrétne vozidlo, je vhodné po dohode so sprievodcom ho previesť na servisnú stanicu, prípadne mať potvrdenie o poslednej aktuálnej kontrole.

Ak sa týmto zdržaniam chcete vyhnúť, vyberte si pre získanie originálneho a vysnívaného modelu overený dovoz áut Košice.

Ako zistiť skutočný počet najazdených kilometrov

Počítadlo kilometrov je najpresnejším indikátorom pri kúpe automobilu. Ani správna diagnóza však nedokáže tieto hodnoty vždy presne zistiť. Neveríte tomu, že servisné knihy na servisnej stanici sa dajú ľahko falšovať?

Veľmi bežná schéma je, keď mesiac pred predajom majitelia „pretočia“ najazdené kilometre, potom idú s autom do servisnej stanice, aby vymenili olej a automaticky si potvrdili počítadlo kilometrov.

O skutočnej vzdialenosti, ktorú vozidlo prešlo, dobre svedčí aj jeho vzhľad. A dokonca aj v dobre pripravenom aute sú miesta, ktoré môžu odhaliť nedostatky lepšie ako počítadlo kilometrov. Takéto údaje však môžu identifikovať iba špecialisti. Preto si vyberajte auto s nimi, alebo sa zverte priamo do rúk uznávaného predajcu.

Text:PR