Možnosti výstavby rodinných domov

Tipy a rady

Drevodomy ako alternatíva k bežným a u nás najviac používaným murovaným domom stále viac a viac naberajú na atraktivite. Je to celkom pochopiteľné nakoľko ich výhody sú naozaj markantné. Záujemcovia o montované drevodomy často uvádzajú ako dôležitý faktor rýchlosť výstavby.

Možnosti výstavby rodinných domov
Možnosti výstavby rodinných domov (Foto: vidadomy.sk)

Je to naozaj tak. Kým pri hrubej stavbe klasickými mokrými postupmi je potrebné počítať s niekoľkými mesiacmi, tak pri drevostavbách je to iba niekoľko málo týždňov. To už je naozaj výrazná úspora času. Odpadá vytvrdnutie betónu prípadne ďalšie mokré procesy a to niekedy aj viac krát. Pre niektorých klientov je veľmi dôležitá a zaujímavá aj samotná ekologickosť bývania ako aj výstavby. Drevostavby sú v tomto hľadisku na tom určite lepšie. Samozrejme je dôležité vybrať si správny projekt a realizačnú firmu.

Na západnom Slovensku už veľa rokov pôsobí firma Vidadomy. Môže sa pochváliť desiatkami referencií a spokojných klientov. Ak sa teda dostanete do finále, tak Vám ostáva už iba zariadenie Vášho nového rodinného domu. Inšpirácie je možné hľadať na internete na stránkach predajcov nábytku alebo v rôznych internetových magazínoch. Takýmto je aj online magazín pre bývanie Brigit.sk Nájdete tu rôzne inšpirácie ako na zariadenie domácnosti tak aj záhrady a súvisiacich vecí.

Text:PR