Džínsy stačí prať raz za 3 mesiace

Móda, Tipy a rady

Nie, nezbláznili sme sa. Dokonca keď sú ešte nové, prvý krát ich dajte prať až po 6 mesiacoch. Ak už majú prvé pranie za sebou, perte ich raz za 3 mesiace, to stačí. Tu rátame s tým, že si ich nezašpiníte za každým, keď v nich niekam pôjdete.

Džínsy stačí prať raz za 3 mesiace
Džínsy stačí prať raz za 3 mesiace

Máte pravdu, džínsy po čase zapáchajú. Je to práve pre baktérie, ktoré sa na nich prichytávajú. Často sa dávajú vyvetrať na balkón, no to z nich neodstráni baktérie. Často tak robím ktok, ktorý im uberá zo vzhľadu a poškodzuje ich čím skracuje živonosť nohavíc.

Dobrý trik je ich dať na noc do mrazničky. Vďaka tomu sa zbavia baktérii a tak aj zápachu. Nemá to dlhotrvajúci účinok, no to ani prania. Časté pranie neodporúčame preto, lebo sa rifľovina rýchlo opotrebuváva, farba sa stráca a vzhľad je každým praním horší.

Takže skôr ako vložíte ďalšie svoje džínsy do práčky, zamyslite sa nad tým, či ich nestačí dať len vyvetrať alebo zbaviť sa zápachu a baktérii zamrazením v mrazničke. Aj keď sa to môže zdať úsmevné, funguje to, určite by ste to mali vyskúšať aj vy.