Ako trávia voľný čas bohatí ľudia

Voľný čas

Zaujímavý prieskum, ktorému sa budeme venovať sa zaoberá voľnočasovými aktivitami boháčov, ktorí už sú za vodou, čo sa týka peňazí, a majú dostatok času, priestoru a možností, ako naložiť so svojím časom. Neverili by ste, k čomu sa dospelo. Jasné, že sa nájdu aj výnimky, ktoré vybočujú zo štatistiky, ale na nasledujúcich riadkoch nájdete prehľad aktivít, ktoré sú obľúbenými činnosťami týchto ľudí.

Ako trávia voľný čas bohatí ľudia
Ako trávia voľný čas bohatí ľudia (Foto: https://www.thoughtco.com/rfz-rinforzando-2701749)

Hudobné nástroje
Top v tomto rebríčku je hra na nejakom hudobnom nástroji. Buď sa ľudia venujú jednému a ten sa snažia maximálne zdokonaliť alebo sa postupne učia a snažia si osvojiť viacero. Pravdou je, že nie každý sa môže stať umelcom a určitá dávka talentu musí byť prítomná, inak vám ani peniaze nepomôžu. Na druhej strane však zostáva fakt, že opakovanie robí majstra. Takže, ak sa človek aj len s troškou talentu venuje niečomu dostatočne dlho a zanietene, tak dokáže aj nemožné. Nie vždy sa však musí jednať o hlboké umenie. Boháči tu často hľadajú akúsi koncentráciu a načerpanie nových vnútorných síl, ktoré ich povedú k ďalším úspechom.

Šport
Druhé miesto zastávajú športové aktivity. Pritom im však väčšinou nejde o najlepší výkon. Zase, podobne ako pri tých hudobných nástrojoch, pri športovaní sa vyvíja iné myslenie, ako pri práci. Toto súperenie rozvíja strategické myslenie a pomáha sústrediť sa na cieľ. V športe je to o tom, ako poraziť súpera, v živote zase o tom, ako správne zhodnotiť investície a podobne. Stávkové kancelárie by sa išli asi zblázniť, keby sa podarilo dotiahnuť na vzájomnú partiu, povedzme golfu, nejakého arabského princa a amerického miliardára. Týmto boháčom nejde pri športe o toto. Oni vedia, čo v tom vidia, takže sa ich podobné záležitosti netýkajú.

Varenie
Ďalšou obľúbenou aktivitou je varenie. Často sa jedná o prudko zdravé a výživné jedlá, ale nájdu sa aj takí, čo si doprajú poriadny kus šťavnatého mäsa. Človek si povie, že k čomu to je, veď si môžu dovoliť tie najluxusnejšie reštaurácie a jedlá o akých sa nám ani nesníva. Zase tu treba vidieť viac do hĺbky, nielen do taniera. Pri varení sa dá relaxovať a človek často hľadá aj uspokojenie v tom, že dokáže pripraviť niečo chutné pre svojich najbližších.

Ako trávia voľný čas bohatí ľudia
Ako trávia voľný čas bohatí ľudia (Foto: http://titularesdeprensa.com/cocinar-ayuda-a-relajarse-y-reducir-el-estres/)

Čo ale určite nerobia…
Boháči nevysedávajú pred televízorom. Teda netrávia tam toľko času, ako obyčajní ľudia. Prieskumy z viacerých krajín ukazujú, že ľudia s nižšími platmi trávia až tretinu voľného času sledovaním televízie alebo hraním hier. Iste aj boháči to robia aj v menšej miere. Je pravdou, že pracujúci človek si chce dopriať odpočinok, ale keď si to tak zráta, tak za takto čas strávený pred monitorom by mohol relaxovať aj inak, čo by mu aj jeho okoliu mohlo priniesť viac radosti a úžitku.

Takže nie je všetko zlato, čo sa blyští, ako sa hovorí. Asi sa treba držať toho, že sme si strojcami svojho šťastia, takže je na nás, ako naložíme s voľným časom, ktorý máme k dispozícii.