Ako správne vyleštiť kožené topánky

Móda, Voľný čas

Aby vaše kožené topánky vyzerali čo najlepšie, máme pre vás návod, ako ich správne vyleštiť. Zároveň tak môžete predísť popraskaniu kože a predĺžite ich životnosť celkovo. Postupujte podľa tohto návodu pre žiariace kožené topánky krok za krokom.

Ako správne vyleštiť kožené topánky
Ako správne vyleštiť kožené topánky

Návod, ako vyleštiť kožené topánky

  • Uistite sa, že povrch kože je čistý, nemá prípadné nečistoty a je suchý.
  • Naneste leštidlo rovnomerne po celom povrchu kože.
  • Leštidlo by vždy malo byť mierne tmavšie ako sú vaše topánky.
  • Nechajte lesk absorbovať do kože.
  • Použite kefu na kožu, no pozor na lesklý povrch.

Na absorbovanie lesku do kože si vyčleňte aspoň 10 minút, niekoľko hodín robí divy, ideálne je však nechať ho nanesený celú noc, čo je ešte lepšie. Topánky sú základ, ak sa chcete obliekať elegantne, preto stojí za ten čas, ktorý je potrebné venovať ich vylešteniu. Ak na to aj tak čas nemáte, môžete ich zveriť do rúk oborníka, aby im dodal ten správny elegantný vzhľad.

Jeden dobrý tip, ak chcete mať skutočne lesklú špičku topánky je dobré použiť staré pančuchy. Časom možno prídete na vhodnejší materiál na leštenie práve vašich topánok. Správnym čistením zároveň môžete predísť popraskaniu kože a predĺžite tak celkovo ich životnosť. To, ako vyzerajú vaše topánky zároveň hovorí aj mnohé o vás, akou ste osobou. Aspoň takto hodnotia niektorí ľudia.

Všeobecná stralostlivosť o topánky je veľmi dobrým zvykom. Pokiaľ teda nechcete kupovať nové každý rok. Okrem leštenia dbajte aj na nepremokavosť vašich topánok. Vďaka takejto starostlivosti bude vyzerať elegantne, a ešte sa aj cítiť pohodlne.